Monday, October 31, 2005

New Sites: Please Bookmark

www.kosovareport.com
www.kosovoreport.com

12 comments:

tironsi said...

Ju lutem lejoni komente vetem nga komentatore te rregjistruar. Komentet anonime nuk merren vesh se nga kush jane.

Kosova-Autonome said...

Një pyetje, ne qofse kjo është faqe shqiptar, pse është perdorur emri kosovoreport? Pse nuk ka verzion shqip? E treta pyetja pse nuk ka mbi-kqyrsa qi i denojin ata qi kopjojin materiale prej burime tjera...Vendi per komenta duhet te jetë vetem per komente, jo per me trregu [në ja 5 faqe] çka b92 fol apo blici. Ju lutemi, të lutem, përjashtoni këto vepra me një lloj penali!! Faleminderit, dhe me fal per imponimin ☺.

Përshendet
Kosova Republikë

Dardan said...

Kosova-autonome,

Kur gjermani, amerikani, anglezi hin ne google me lype lajme per Kosove, ai e shtyp "kosovo" e jo "kosova" se nuk din me fole shqip.

Shqiptaret, te kishin qene pak ma te mencem, eshte dashte me i rezervu te gjithe domenat me fjalen "kosovo" ne te 90-tat, tu e dite qe fatkeqesisht Kosoven e njohin si Kosovo tash. Kur te behet e pavarur, atehere ja ndrrojme emnin nese don edhe Shqiperi ja ngjesim.

Pa ofendime a? E di qe Kosova eshte Kosove, po per propagande, duhet me punu pak me dredhi.

E di, vet e di qe nuk e pata regjistru emnin kosovo.com se mu duke poshtersi me e ble ate domen me ate emen. Po kur e murren shkijet e ja nisen me qite lajme e propagande te tyne, atehere e pashe cfare gabimi kom bo.

fauna said...

Qysh po doni mos me i leju njerzit me postu komente kur krejt poenta e Blog-ut eshte ajo!

Me bo shqip edhe Kosova e bojm taman per veti, super! Po mendo se cka po thot Dardani. Krejt bota e din Kosoven si "Kosovo" edhe krejt sajtat Kosovo jane te serbve me propaganden e tyre ne anglisht!

Sa mire per ne...

Kushdo qe po miret me KosovaReport, keep up the good work!

KosovaReport said...

Dardani u pergjigje ne pyetjen pse me KOSOVO. Per shqip nuk kam kohe edhe besoj qe ka faqe tjera qe mirren ne gjuhen shqipe me lajme.

A po me tregon dikush qysh me shti Kosovareport qe me qene listed prej News.yahoo.com

flm
KSR

Shaljoni said...

Patjeter kemi gabu shumë në 'luften e Internetit' kur i kemi lejuar shkijet t'na marrin emrin Kosovo.

Por shpresa vdes e fundit dhe ndoshta do ta kthejm ketë humbje në fitore një ditë.

Bravo të qoft Admin për ketë faqe, vetem vazhdoni!

illyrianboy said...

Po me vjen shum mire (edhe jam i befasum ne te njejten kohe) qe KSR me ne fund e dha ni koment. Hallall te qofte kushdo qe je. Hero t'kam.

Nuk di qysh me tu pergjigj ne pytjen por te kisha sugjeru me regjistru blogun te Technorati, patjeter.

Me ka pelqy qe e ke marr edhe kosovoreport.com. Duhet me u mundu me i permiresu gabimet qe jan be me heret. Duhet me kuptu na nihere e mire se krejt bota nuk flet shqip.

Mbane mend se lufta e internetit nuk eshte kry edhe ska mu kry kurre. Mos harroni se mos t'ishin kan mediat (TV etj.) na sot ishim kan ose refugjate ose te vdekur.

Kudos edhe nje here.

Best

tironsi said...

Faleminderit!

With only registered users posting you can create a community of this site.

I'll try to keep it in English for non-Albanian-speaking users.

Prince of Albania said...

KosovaReport bravo te qofte.
Sado qe hyj ne Google News dhe e shtypi "Kosovo" apo "Kosova" gati gjysma e lajmeve qe shfaqen jane nga kjo faqe.
Vetem vazhdoje punen e mbare dhe nese te nevojitet ndihma na trego.
Tung nga Prince of Albania.

PS: Lufta e propagandes nuk do te kryhet ketu. Pas Kosoves kemi edhe shume pune per te arritur qellimet tona Kombetare keshtu qe pervilini manget vellezer.

Deshar said...

By the mid-19th century Turkey was in the throes of the "Eastern Question," as the peoples of the Balkans, including Albanians, sought to realize their national aspirations. To defend and promote their national interests, Albanians met in Prizren, a town in Kosova, in 1878 and founded the Albanian League of Prizren. The league had two main goals, one political and the other cultural. First, it strove (unsuccessfully) to unify all Albanian territories--at the time divided among the four vilayets, or provinces, of Kosova, Shkodra, Monastir, and Janina--into one autonomous state within the framework of the Ottoman Empire. Second, it spearheaded a movement to develop Albanian language, literature, education, and culture. In line with the second program, in 1908 Albanian leaders met in the town of Monastir (now Bitola, Macedonia) and adopted a national alphabet. Based mostly on the Latin script, this supplanted several other alphabets, including Arabic and Greek, that were in use until then. The Albanian League was suppressed by the Turks in 1881, in part because they were alarmed by its strong nationalistic orientation. By then, however, the league had become a powerful symbol of Albania's national awakening, and its ideas and objectives fueled the drive that culminated later in national independence. When the Young Turks, who seized power in Istanbul in 1908, ignored their commitments to Albanians to institute democratic reforms and to grant autonomy, Albanians embarked on an armed struggle, which, at the end of three years (1910-12), forced the Turks to agree, in effect, to grant their demands. Alarmed at the prospect of Albanian autonomy, Albania's Balkan neighbours, who had already made plans to partition the region, declared war on Turkey in October 1912, and Greek, Serbian, and Montenegrin armies advanced into Albanian territories. To prevent the annihilation of the country, Albanian national delegates met at a congress in Vlor'. They were led by Ismail Qemal, an Albanian who had held several high positions in the Ottoman government. On Nov. 28, 1912, the congress issued the Vlor' proclamation, which declared Albania's independence. albania picture

Anonymous said...

my wow gold buy wow power leveling cheap wow gold cheapest wow power leveling
replica replica rolex
CHEAP wow power level
BUY power leveling
CHEAPEST power leveling l

Adi said...

Oes Tsetnoc one of the ways in which we can learn seo besides Mengembalikan Jati Diri Bangsa. By participating in the Oes Tsetnoc or Mengembalikan Jati Diri Bangsa we can improve our seo skills. To find more information about Oest Tsetnoc please visit my Oes Tsetnoc pages. And to find more information about Mengembalikan Jati Diri Bangsa please visit my Mengembalikan Jati Diri Bangsa pages. Thank you So much.
Oes Tsetnoc | Semangat Mengembalikan Jati Diri Bangsa